standard

Chladiace zariadenia 0

Chladiace zariadenia ako aj všetky chladiarenské techniky sa používajú po celom svete. Pri chladiacich zariadeniach ide o spôsob, ktorým sa dá predĺžiť životnosť potravín v domácnostiach, v supermarketoch ako aj vo veľkovýrobniach potravín. Pre svoje výrazné benefity sa stali obľúbeným pomocníkom a chladiace zariadenie nájdete vo všetkých domácnostiach. Chladia na základe amoniaku a CO2 a používajú sa po celom svete. Dá sa povedať, že nemajú žiadny respektíve skoro žiadny vplyv na skleníkový efekt a sú energeticky úsporné, takže sú šetrné k životnému prostrediu.

V dnešnom svete už pod pojmom chladiace zariadenie nerozumieme iba klasickú chladničku či mrazničku, akú má doma takmer každý z nás. Medzi moderné chladiace zariadenia zaraďujeme chladiace a mraziace boxy, chladiace pizza stoly a saladety, chladiace a mraziace stoly, chladiace vitríny stolové, chladiace vitríny cukrárenské a zmrzlinové. Takisto obchodné chladiace vrstvy, chladiace skrine, mraziace skrine, mraziace truhlice, chladiče fliaš, sódobary, výčapné zariadenia, barové moduly ako aj šokové schladzovače a zmrazovače. Šokové schladovače  a zmrazovače sú zariadenia, ktoré slúžia na rýchle schladenie a zmrazenie hotových pokrmov podľa hygienických noriem, ktoré minimalizujú riziko kontaminácie pokrmov baktériami. Ich výhodou je aj fakt, že znižujú straty na hmotnosti pri rozmrazovaní a predlžujú dobu skladovania.

Chladiace zariadenia ako aj mraziace zariadenia spĺňajú kvalitatívne požiadavky i pri najväčšom zaťažení. Ich nespochybniteľnou výhodu je to, že sú vysokohospodárne s dlhou životnosťou. Väčšina moderných chladiacich zariadení zodpovedá platným hygienickým predpisom, ktoré sú určené pre gastronómiu a pre skladovanie potravín. Okrem ich funkčných vlastností vás prekvapia aj štýlovým prevedením a dizajnom.

 

glass-1190251

No Comments Yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>